Gabriela Firea consideră că preşedintele Iohannis ar trebui să se preocupe de priorităţile românilor

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 05-09-2018

Actualizat: 05-09-2018

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos

Preşedintele Klaus Iohannis ar trebui să ştie care sunt priorităţile românilor şi să se preocupe de acestea, consideră primarul general al Capitalei, Gabriela Firea. 

Edilul s-a referit la anunţul şefului statului conform căruia Guvernul trebuie să vină cu un nou proiect de buget. 

"La alegerile anterioare prezidenţiale, aşa a reieşit public, poate n-am înţeles bine, dar aşa a înţeles toată lumea, nu a fost ales domnul Ponta de la PSD, ci domnul Iohannis de la PNL, pentru că domnul Iohannis e al tuturor românilor. Aşa părea - imaginea era că e preşedintele tuturor românilor, chiar dacă e primar PNL. Şi noi am respectat cu toţii acel vot (...). Dar acum, dacă tot eşti pe soclul de preşedinte al tuturor românilor, nu ai vrea tu să te ocupi de de adevăratele probleme ale românilor. Şi eu cred că, numai dacă deschidem televizoarele, dacă citim presa, vedem ce vor oamenii şi altele sunt priorităţile românilor. Sunt şi sondaje de opinie realizate cu oameni cu pregătire şi experienţă şi pot să i se pună la dispoziţie care sunt în acest moment nevoile românilor", a afirmat Gabriela Firea într-o conferinţă de presă, conform agerpres.ro

Şedinţa CSAT a fost suspendată, iar Guvernul trebuie să vină cu un nou proiect privind rectificarea, în care să renunţe la tăierile bugetare în zona securităţii naţionale, a declarat marţi preşedintele Klaus Iohannis. El a amintit că avizul CSAT nu este unul facultativ.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri