Gaz Metan a făcut egal cu Academica Clinceni, scor 1-1, în Liga I

fanatik.ro
gaz metan medias

Formaţia Gaz Metan Mediaş a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Academica Clinceni, în etapa a XX-a a Ligii I.

Pentru Gaz Metan a marcat Sambu, în minutul 83, în timp ce pentru Clinceni a înscris Chunchukov '53, potrivit news.ro.

Clinceni a marcat prin Chunchukov, care a profitat de o greşeală a apărării medieşene.

Gaz Metan a egalat prin Sambu, în minutul 83, acesta profitând de o greşeală de marcaj a fundaşilor ilfoveni.

Gaz Metan a evoluat o repriză cu un jucător mai puţin, după ce Baco a fost eliminat pentru un fault din postura de ultim apărător la Chunchukov.

Gaz Metan: Pleşca – Butean, Baco, Yuri, Trif – Aleceus, Deaconu – Costea (Ze Manuel '14), Chamed, Horşia (Niţu '78)- Valente (Sambu '78). Antrenor: Jorge Costa

Academica Clinceni: Vâlceanu – Achim, Jutric, Pariche, Dobrescu – Longher (Ad. Popa '18), Ventura, Moulin (Cebotaru '82), Andronic – Chandarov (Rusescu '46), Chunchukov (Markovic '75). Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Ze Manuel '47, Valente '66, Deaconu '90/ Ventura '3, Moulin '35, Achim '66

Cartonaş roşu: Baco '45

Arbitri: Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Vlad Baban