Gaz Metan Mediaș învinge Concordia Chiajna, scor 3-1, în ultima etapă din play-out-ul Ligii I Betano

fanatik.ro
gaz metan medias

Gaz Metan Mediaș a câștigat meciul cu Concordia Chiajna, scor 3-1, în ultima rundă din play-out-ul Ligii I Betano, informează Mediafax.

Golurile lui Gaz Metan au fost înscrise în primele 36 de minute ale partidei. Rondon a marcat două goluri, în minutele 1 și 5, și a oferit o pasă decisivă la reușita lui Yazalde. Singurul gol al Chiajnei a fost reușit în minutul 45, de Gorobsov.

Gaz Metan încheie campionatul pe primul loc din play-out-ul Ligii I Betano, în timp ce Concordia Chiajna a retrogradat, clasându-se pe locul 14.