George Pușcaș a marcat pentru Reading, dar echipa sa a fost eliminată din Cupa Angliei

George Puşcaş şi-a continuat forma bună de la Reading şi a reuşit un nou gol, în meciul cu Sheffield United, din optimile Cupei Angliei, scor 1-2.

Românul a înscris din penalty, în minutul 43, şi a ajuns la al patrulea gol în ultimele cinci meciuri jucate. Atacantul are 11 reuşite pentru Reading în acest sezon.

Golul lui Puşcaş nu a fost suficient pentru Reading. Formaţia internaţionalului român a părăsit Cupa Angliei, după ce a pierdut cu 1-2. David McGoldrick, în minutul 2, şi Billy Sharp, în prelungiri, în minutul 105+1, au marcat pentru Sheffield United.

Sheffield United este a patra echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după Arsenal, Chelsea şi Newcastle.

Reading rămâne angrenată într-o singură competiţie din acest sezon, liga a doua engleză, acolo unde ocupă locul 16, cu 45 de puncte, la şapte lungimi de primul loc retrogradabil.