Georgiana Lavinia Antuca a cucerit medalia de bronz la cat. 50 kg, la Campionatele Europene de lupte pentru juniori de la Dortmund

Autor: Bogdan Antonescu

Publicat: 01-07-2021

Actualizat: 01-07-2021

Article thumbnail

Sursă foto: hotnews.ro

Sportiva română Georgiana Lavinia Antuca a cucerit medalia de bronz la cat. 50 kg, joi, la Campionatele Europene de lupte pentru juniori de la Dortmund.

Antuca a trecut în recalificări de Aylen Nevzatova Ahmedova (Bulgaria), iar în meciul pentru bronz a învins-o pe Gabija Dilyte (Lituania).

La cat. 55 kg, Elena Simona Ionescu a dispus în recalificări de poloneza Julia Wiktoria Nowicka, dar a pierdut meciul pentru bronz cu rusoaica Anastasia Ianduşkina, clasându-se pe locul 5.

În limitele cat. 65 kg, Amina Roxana Capezan a învins-o în preliminarii pe italianca Veronica Braschi, dar a cedat în sferturi în faţa ucrainencei Manola Skobelska, urmând să evolueze în recalificări contra franţuzoaicei Marielle Suzanne Patricia Graff, conform agerpres.

La cat. 53 kg, Beatrice Ionela Ferenţ a pierdut în calificări în faţa Anastasiei Blayvas (Germania).

Elena Irina Margaş a fost învinsă în calificări la cat. 72 kg de Nazar Batir (Turcia).

Vineri vor debuta întrecerile la greco-romane.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri