Girona o învinge pe Cadiz, în etapa a 33-a din La Liga

Pinterest.com
la liga

Echipa spaniolă Girona a dispus sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 4-1, de formaţia Cadiz, în etapa a 33-a din La Liga, informează news.ro.

Girona s-a impus acasă, pe stadionul Municipal de Montilivi, într-un meci cu o echipă din coada clasamentului La Liga, meci controlat total de formaţia lui Michel. Eric Garcia şi Ivan Martin au marcat golurile primei reprize, în minutele 9 şi 22, iar Dovbyk a făcut 3-0 în minutul 71. Chiar dacă Escalante a înscris pentru Cadiz zece minute mai târziu, Portu a refăcut imediat diferenţa de trei goluri, în minutul 82, şi Girona a bifat a 21-a victorie stagională.

Echipa catalană este pe locul 3 în clasament, cu 68 de puncte, şi încearcă să reziste atacului pe care Atletico Madrid (61 de puncte) încearcă să îl dea pentru ultima poziţie a podiumului.