Glasgow Rangers a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei Scoţiei

Inquam Photos - George Călin
Inquam Ianis Hagi

Glasgow Rangers, care şi-a asigurat deja titlul de campioană, a fost eliminată din sferturile de finală ale Cupei Scoţiiei, după ce a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, la loviturile de departajare, de St. Johnstone, notează news.ro.

După 90 de minute, scorul a fost 0-0, iar după 120 de minute, 1-1.

Au marcat: James Tavernier '117 / Chris Kane '120+2.

Au ratat de la Glasgow Rangers Tavernier şi Kemar Roofe. De la St. Johnstone au marcat toţi jucătorii care au executat loviturile de la 11 metri, astfel că oaspeţii s-au impus cu 4-2.

La gazde, Ianis Hagi a fost titular şi a fost schimbat, în minutul 68, cu Scott Wright.

St. Johnstone, locul 6, şi Rangers, locul I, s-au mai întâlnit şi în campionat, miercuri, pe terenul primei echipe, iar scorul a fost 1-1.