Gloria Buzău – Ceahlăul 1-1, în etapa a 13-a

prosport.ro
liga 2

Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ a încheiat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Gloria Buzău, într-un meci contând pentru etapa a 13-a din Liga 2.

Gazdele au primit penalti în minutul 42, la un contact între Neicuţescu şi Mihaiu, iar croatul Marko Pervan a transformat în minutul 44. Tehnicianul oaspeţilor, Cristi Pustai, a fost inspirat în minutul 65, când l-a introdus în joc pe Bogdan Forizs, acesta înscriind în minutul 69, cu o lovitură de cap. Nemţenii au rămas în zece oameni din minutul 81, când Mihai Neicuţescu a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Rezultatul final a fost 1-1, ambele echipe trecându-şi în palmares al patrulea meci egal stagional.

Gloria Buzău are 22 de puncte şi se află pe locul 5, în timp ce oaspeţii sunt pe locul 7, cu 19 puncte, potrivit news.ro.