Goluri și BĂTAIE în FC Barcelona – Real Madrid, scor 2-2: Catalanii au jucat o repriză în inferioritate numerică - VIDEO

messi ronaldo

FC Barcelona a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Real Madrid, într-un meci din etapa a XXXVI-a a campionatului Spaniei, în care catalanii au jucat o repriză în inferioritate numerică.

Golurile au fost marcate de Luis Suarez ’10 şi Lionel Messi ‘52 pentru gazde, respectiv Cristiano Ronaldo ’14 şi Gareth Bale ’73 pentru oaspeţi.

Vezi golurile AICI

Nervii au culminat cu eliminarea lui Sergi Roberto, după un pumn în plină figură aplicat lui Marcelo, în minutul 45+3. Inclusiv la pauză au fost tensiuni între cele două formații, la dialogul dintre Nacho și Pique. Andres Iniesta a jucat în ultimul său El Clasico, fiind înlocuit în minutul 58 cu Paulinho, în uralele întregii audiențe de pe Camp Nou.

La meci au asistat 97.939 de spectatori. A fost al 238-lea El Clasico (50 de remize, 93 de victorii FC Barcelona, 95 de victorii Real Madrid).

Ca urmare a rezultatului din etapa XXXVI, FC Barcelona rămâne neînvinsă în actuala ediţie a LaLiga, având 26 de victorii şi nouă remize (87 de puncte). Catalanii au un meci amânat, cu Villarreal, din etapa XXXIV, care se va disputa miercuri. Şi Real Madrid, locul trei în clasament, cu 72 de puncte, va juca miercuri o restanţă, cu FC Sevilla, tot în etapa XXXIV, scrie news.ro.