DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Gregorian Bivolaru lovește: motiv incredibil pentru care cere redeschiderea procesului

gregorian bivolaru

Gregorian Bivolaru face o solicitare de redeschidere a procesului de la ÎCCJ, în care a fost condamnat la 6 ani de închisoare pentru sex cu un minor. Bivolaru face această solicitare motivând faptul că a fost judecat în lipsă.

Citește și: Cifrele neașteptate din SONDAJE

Gregorian Bivolaru a fugit din țară, imediat după ce au început probleleme sale cu legea și a cerut azil politic în Franța și apoi în Suedia. Bivolaru a refuzat să se întoarcă în țară, în ciuda încercărilor repetate ale autorităților române. El susținea că în România se dorește condamnarea sa și că autoritățile doresc să îi facă rău, informează Antena 3.

În aceste condiții, Bivolaru solicită redeschiderea dosarului său, argumentând că i-a fost încălcat dreptul la apărare. Un prim termen de judecată în acest dosar va avea loc la data de 21 septembrie.

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.