DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Grupele Europa League: Cu cine au căzut românii

captura youtube
europa league

Formaţia Astana, la care evoluează Dorin Rotariu, va întâlni Manchester United, Partizan Belgrad şi Alkmaar în grupele Ligii Europa, conform tragerii la sorţi de vineri, de la Monte Carlo.

De asemenea, echipa lui Denis Drăguş, Standard Liege, va evolua cu Arsenal, Eintracht Frankfurt şi Vitoria Guimaraes, adversara din play-off a FCSB, iar Ludogoreţ (Claudiu Keşeru, Cosmin Moţi, Dragoş Grigore) va juca împotriva ŢSKA Moscova, Espanol şi Ferencvaros.

Componenţa grupelor Ligii Europa:

Grupa A: FC Sevilla (Spania), APOEL Nicosia (Cipru), Qarabag (Azerbaidjan), Dudelange (Luxemburg)

Grupa B: Dinamo Kiev (Ucraina), FC Copenhaga (Danemarca), Malmo (Suedia), Lugano (Elveţia)

Citește și: Florin Călinescu o nimicește pe Viorica Dăncilă! Doamna Dăncilă nu are faţă de un echipament sofisticat

Grupa C: FC Basel (Elveţia), Krasnodar (Rusia), Getafe (Spania), Trabzonspor (Turcia)

Grupa D: Sporting Lisabona (Portugalia), PSV Eindhoven (Olanda), Rosenborg (Norvegia), LASK Linz (Austria)

Grupa E: Lazio (Italia), Celtic Glasgow (Scoţia), Rennes (Franţa), CFR Cluj (România)

Grupa F: Arsenal Londra (Anglia), Eintracht Frankfurt (Germania), Standard Liège (Belgia), Vitoria Guimaraes (Portugalia)

Grupa G: FC Porto (Portugalia), Young Boys Berna (Elveţia), Feyenoord (Olanda), Glasgow Rangers (Scoţia)

Grupa H: ŢSKA Moskva (Rusia), Ludogoreţ (Bulgaria), Espanol (Spania), Ferencvaros (Ungaria)

Citește și: Florin Călinescu o nimicește pe Viorica Dăncilă! Doamna Dăncilă nu are faţă de un echipament sofisticat

Grupa I: Wolfsburg (Germania), Gent (Belgia), Saint-Etienne (Franţa), Olexandria (Ucraina)

Grupa J: AS Roma (Italia), Borussia Monchengladbach (Germania), İstanbul Başakşehir (Turcia), Wolfsberg (Austria)

Grupa K: Beşiktaş (Turcia), Braga (Portugalia), Wolverhampton (Anglia), Slovan Bratislava (Slovacia)

Grupa L: Manchester United (Anglia), Astana (Kazahstan), Partizan (Serbia), AZ Alkmaar (Olanda)

Meciurile din faza grupelor Ligii Europa se vor disputa la următoarele date:

19 septembrie, etapa I;

3 octombrie, etapa a II-a;

24 octombrie, etapa a III-a;

7 noiembrie, etapa a IV-a;

28 noiembrie, etapa a V-a;

12 decembrie, etapa a VI-a.

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.