Handbaliștii de la CSM Bucureşti s-au calificat în turul II al European Cup

Autor: Alexandru Popescu

Publicat: 21-09-2024

Actualizat: 21-09-2024

Article thumbnail

Sursă foto: ziaruldesport.ro

CSM Bucureşti a învins şi sâmbătă, pe teren propriu, formaţia estonă Viljandi HC, scor 36-24 (20-9), în manşa a doua din turul I al European Cup. Minaur Baia Mare şi Potaissa Turda vor intra direct în turul II.

Principalii marcatori pentru CSM Bucureşti au fost Voica 9 goluri, Mihalcea 7, Chiraţcu 6, scrie news.ro.

În tur, CSM s-a impus cu scorul de 35-24 şi cu 71-48 la general se califică în turul secund. Adversară: Runar Sandefjord (Norvegia).

CSM Bucureşti a revenit în cupele europene după cinci ani.

În turul II al European Cup au fost repartizate direct Minaur Baia Mare şi Potaissa Turda. Minaur va întâlni echipa turcă Beykoz Bld SK, pe teren propriu, în 19-20 octombrie, iar returul în deplasare, o săptămână mai târziu.

La rândul său, Potaissa Turda va debuta în deplasare cu GRK Ohrid (Macedonia de Nord) şi returul pe teren propriu.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri