Ianis Hagi a jucat doar 8 minute în meciul pierdut de Rangers cu rivala Celtic, în Cupa Scoției

ianis hagi

Celtic Glasgow și-a păstrat speranțele de a câștiga toate cele trei trofeele interne după ce a învins-o duminică pe marea rivală Rangers cu 1-0 în semifinala Cupei Scoției, grație unui gol al lui Jota. Ianis Hagi a jucat doar 8 minute pe finalul partidei.

Celtic, care a câștigat Cupa Ligii Scoției, după ce a învins-o pe Rangers în finala din februarie, este de asemenea în fruntea campionatului cu un avans de 13 puncte - la o victorie distanță de titlul în Scottish Premiership, scrie Mediafax.

Celtic a deschis scorul cu câteva minute înainte de pauză, după o greșeală colectivă a apărării lui Rangers. Daizen Maeda a profitat de o minge pierdută și a centrat pentru ca Jota să înscrie cu o lovitură de cap ușoară.

Rangers a dominat repriza secundă, dar Celtic a rezistat și și-a asigurat un loc în finală, unde va întâlni echipa de ligă secundă Inverness Caledonian Thistle, pe 3 iunie.