Ianis Hagi vrea să joace mai mult la Fiorentina: 'Nu regret că am plecat de la Viitorul'

Ianis Hagi Fiorentina

Ianis Hagi susține că decizia de a se transfera de la Viitorul la Fiorentina a fost una de bun augur, deși a jucat doar 48 de minute în Serie A. Hagi a evoluat timp de 34 de minute în ultimul meci jucat de Fiorentina în acest sezon, pe teren propriu cu Pescara, încheiat la egalitate, scor 2-2.

"A fost un sezon destul de greu, ținând cont că am făcut multe antrenamente suplimentare, nu am jucat foarte mult, dar e un sezon câștigat pentru mine. Cred că mi-am arătat calitățile în ultimul meci jucat.

Nu îmi pare rău că am plecat de la Viitorul, pentru că am plecat într-un campionat mult mai puternic. Am început să mă antrenez cu jucători foarte buni, care joacă la un nivel foarte înalt. Sper să joc și eu de acum încolo meci de meci", a spus Ianis Hagi, citat de TV Dolce Sport.

Mijlocașul central de 18 ani s-a transferat vara trecută la Fiorentina, iar în sezonul ce tocmai s-a încheiat a marcat de 5 ori în 13 meciuri jucate pentru Fiorentina Primavera.