IMAGINI ȘOCANTE la Steaua - Hapoel Beer Sheva: Denis Alibec a izbucnit în hohote de PLÂNS! Steaua e CALIFICATĂ în primăvara europeană / VIDEO

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam FCSB Steaua

Denis Alibec a revenit ca titular pentru Steaua, într-un meci oficial în grupele Europa League, după ce fusese exclus din lot de Nicolae Dică pentru că l-a înjurat. Alibec n-a reușit să marcheze, dar s-a remarcat prin lacrimile pe care le-a vărsat la schimbarea din minutul 71. Supărat că a fost înjurat de fani, Alibec a plâns zeci de secunde, pe bancă. După ce a salutat galeria, Alibec a plecat direct la vestiare.

Lacrimile lui Alibec nu au întristat bucuria steliștilor! Vicecampionii au făcut egal cu Hapoel Beer Sheva, 1-1, și s-au calificat, matematic, în primăvara Europa League, după 5 ani de pauză.

Pentru FCSB a marcat Florinel Coman '31, iar pentru Hapoel Beer Sheva a înscris Ben Sahar '38.

1-0: Coman a preluat o minge de la 16 metri şi, după ce a driblat portarul, a înscris din opt metri în poarta goală

1-1: Ben Sahar a înscris din cinci metri, din pasa lui Miguel

Vezi golurile AICI

În minutul 52, jucătorii de la FCSB au cerut penalti după ce Elo a scos cu mâna din poartă mingea şutată de Budescu. La meci au asistat circa 27.000 de spectatori, între care aproximativ 3.000 de fani ai echipei israeliene.

În celălalt meci al grupei, Viktoria Plzen a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Lugano, într-un meci din etapa a patra a grupei G a Ligii Europa, în care lider este FCSB.Echipa bucureşteană este lider în clasamentul grupei, cu 10 puncte, Pe locul doi se află Viktoria Plzen – 6 puncte, pe trei este Hapoel Beer Sheva – 4 puncte şi pe ultima poziţie se află Lugano – 3 puncte.

Ultimele două etape ale grupei G programează următoarele meciuri: Lugano – Hapoel Beer Sheva şi Viktoria Plzen – FCSB, la 23 noiembrie, de la ora 20.00, şi FCSB – Lugano şi Hapoel Beer Sheva – Viktoria Plzen, la 7 decembrie, de la ora 22.05.