Un bărbat a ajuns la spital cu arsuri în urma unui incendiu izbucnit în gospodăria sa din localitatea suceveană Lipoveni.
Potrivit unui comunicat remis joi AGERPRES de Biroul de presă al ISU Suceava, militarii Detaşamentului de Pompieri Suceava, împreună cu lucrători ai Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Mitocu Dragomirnei, au intervenit cu trei autospeciale de stingere şi o ambulanţă SMURD B2 pentru localizarea şi lichidarea unui incendiu izbucnit la acoperişul unei case de locuit din localitatea Lipoveni.
La sosirea echipajelor ardea acoperişul locuinţei, cu pericol de propagare la întreaga casă de locuit.
Pompierii paramedici SMURD l-au preluat pe proprietarul locuinţei, în vârstă de 66 de ani, care a suferit arsuri, i-au acordat primul ajutor şi, ulterior, l-au transportat la spital pentru tratament de specialitate.
În incendiu au ars grinzile şi astereala din lemn ale acoperişului, pe o suprafaţă de aproximativ 100 de metri pătraţi şi s-au deteriorat bunuri de uz casnic.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost efectul termic produs de coşul de fum (burlan metalic) deteriorat.
Incendiu la o gospodărie din Suceava - Un bărbat a ajuns la spital
Articole Similare

536
A doua etapă a recalculării pensiilor este în plină desfășurare. Cine primește mai mulți bani
536

89
O bunică din județul Hunedoara acuză un bărbat în vârstă de 42 de ani că are o relație cu nepoata sa de 12 ani
89

1.297
RAR, postare virală despre anvelopele pentru sezonul rece - Instituția demontează fake-news-urile: 'Rămâne cum am stabilit: vă anunțăm din timp!'
1.297

1.141
Sondaj. De ce se tem cei mai mulți români: 'Realitatea confirmă aceste îngrijorări'
1.141

645
ANRE anunță că românii săraci vor plăti tarife mai mici la energie: E foarte important
645

774
INTERVIU Laura Codruța Kovesi izbucnește pentru Politico: Crima organizată a intrat pe fonduri de reziliență
774

1.176
Fals medic estetician, prinsă făcând operații estetice / Femeia a fost reținută
1.176

2.546
Un senator al României, mesagerul amenințărilor secretarului Nedelcea către șefa CJPC Caraș-Severin - Mesajul a fost `livrat` la ușa femeii iar după audieri senatorul a rămas martor
2.546

4.362
VIDEO Cod portocaliu în București! Prima victimă după ce un copac prăbușit pe un autoturism în mers
4.362

4.554
VIDEO Scene incredibile în fața Spitalului Universitar: Bătaie pentru un loc de parcare, unul dintre bărbați a fost luat pe capotă
4.554

3.218
Ce temperatură trebuie să fie afară pentru a fi pornită căldura în apartamentele racordate la sistemul centralizat
3.218

2.160
Sindicaliștii din Educaţie acuză o 'dictatură guvernamentală' după refuzul plății sumelor obiținute de angajați în instanță: Nu va rămâne fără consecinţe!
2.160

2.574
VIDEO Ultimă oră: Incendiu la Mănăstirea Cozia Veche - Ce au anunțat pompierii
2.574
Comentează