Incendiu la o semiremorcă pe autostrada București-Pitești - Circulaţie restricţionată pe sensul către Bucureşti

Autor: George Traicu

Publicat: 17-01-2022

Actualizat: 17-01-2022

Article thumbnail

Sursă foto: observatorulph.ro


Un incendiu a izbucnit, luni dimineaţă, la semiremorca unui ansamblu auto care circula pe autostrada A1, în apropiere de municipiul Piteşti, circulaţia fiind restricţionată pe sensul către Bucureşti.

Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Argeş, pompierii de la Detaşamentul Bradu au intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă şi spumă şi o ambulanţă SMURD.

Centrul Infotrafic din cadrul Poliţiei Române informează că incendiul a izbucnit la kilometrul 100, în zona localităţii Cireşu din judeţul Argeş.

"Evenimentul nu s-a soldat cu victime. Vehiculul se află pe banda de urgenţă. Circulaţia este restricţionată aproximativ 15 minute pe prima bandă pentru acţiunea echipajelor ISU de lichidare a incendiului", precizează Centrul Infotrafic.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri