Incendiu și jaf de milioane la Bragadiru: 200.000 de euro și 9.000 de lei, dați dispăruți

Autor: Meilă Emilia-Alexandra

Publicat: 19-09-2024

Actualizat: 19-09-2024

Article thumbnail

Sursă foto:  IPJ Ilfov

Un incendiu într-o locuință din Bragadiru s-a transformat într-un caz de furt, proprietarul raportând dispariția a 200.000 de euro și 9.000 de lei. Poliția a reținut doi suspecți și a deschis un dosar penal pentru furt și distrugere din culpă, informează Mediafax.

Duminică, polițiștii din Bragadiru au fost sesizați de un bărbat de 37 de ani cu privire la izbucnirea unui incendiu în locuința sa.

După stingerea incendiului, acesta a constatat dispariția sumei de 200.000 de euro și 9.000 de lei din imobil, informează IPJ Ilfov.

Poliția a deschis un dosar penal pentru furt și distrugere din culpă. În urma investigațiilor, au fost identificați și reținuți doi suspecți: un bărbat de 54 de ani și o femeie de 32 de ani.

Femeia a fost arestată preventive pentru 30 de zile, iar bărbatul se află sub control judiciar.

„Cercetările sunt coordonate de Parchetul de pe lângă Judecătoria Cornetu, în cadrul unei anchete ce vizează infracțiuni de furt calificat și complicitate. Conform legii, suspecții beneficiază de prezumția de nevinovăție pe durata procesului”, a transmis, de asemenea, IPJ Ilfov.

 

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri