Înfrângere pentru naţionala U19 în faţa Japoniei, în ultimul meci de la Turneul Internaţional de la Marbella

News.ro
minge fotbal poarta

În perioada 12-21 noiembrie, reprezentativa U19 a României a efectuat un cantonament, în cadrul acestuia disputând şi trei partide amicale, în cadrul Turneului Internaţional de la Marbella, Spania, potrivit news.ro.

În primele două partide, naţionala U19 a înregistrat o victorie, 2-1 în faţa Mexicului, şi o înfrângere, 0-6, în faţa Angliei. În ultimul meci din cadrul turneului, disputat astăzi, în faţa Japoniei, tricolorii au cedat cu 0-2, golurile Japoniei fiind marcate în minutele 16 şi 22 ale primei reprize.

Echipa folosită de selecţionerul Adrian Dulcea:

ROMÂNIA: 1. Răfăilă (12. Frânculescu 28′) – 2. Aioanei (10. Stancovici 46′), 5. Jalade-cpt., 13. Soptirean (22. Iurasciuc 86′), 3. Anişorac (4. Bădescu 69′) – 14. Banu (8. Dulcea 46′), 21. Raicu, 18. Florea (6. Gogescu 69′) – 7. Pop (20. Rădulescu 46′), 19. Răducan (9. Stan 86′), 11. Capac (16. Sali 46′)

În luna octombrie, naţionala U19 a României a obţinut calificarea la Turul de Elită din primăvara anului viitor după ce a încheiat pe locul secund grupa de calificare din care au mai făcut parte Cehia, Finlanda şi San Marino. Tragerea la sorţi pentru Turul de Elită va avea loc în luna decembrie.