Critici dure aduse de avocatul Ingrid Mocanu președintelui României, Klaus Iohannis. Avocata susține că Iohannis nu pune în față binele românilor, ci alege să acționeze în funcție de interesele sale politice.
"Ambele mesaje (n.r. ale lui Klaus Iohannis şi Dan Barna) au deziderate de mai bine. Ambii cred că pentru ei mai bine înseamnă Dragnea la puşcărie şi în general foarte multă lume la puşcărie vinovată, nevinovată. Cam ăsta este dezideratul de mai bine al celor doi. Am văzut de foarte mulţi ani, nu doar de acum. Domnul Iohannis nu se dezminte şi are impresia că va împărăţi pământul, aşa cum avem noi o vorbă românească. Toţi când ajung în funcţie au impresia că împărăţesc pământul. Dacă nu se trezeşte la timp şi dacă nu realizează că dezideratul de mai bine este să avem principii corecte în acest stat, nu să confiscăm unul sau altul forţele oculte atunci când ajungem la putere, nu o să fie bine nimănui.
De aceea eu cred că mai binele acesta pe care şi-l doreşte preşedintele este mai bine pentru toţi, nu mai bine pentru el şi pentru domnul Barna şi pentru cei care cred domniile lor că îi susţin. Mai binele ţării noastre este să realizeze conducătorii acestei ţări că forţele oculte nu se confiscă pe personă fizică, trebuie să pună umărul toţi astfel încât să avem o justiţie mai bună pentru că practic cam la asta se rezumă lupta politică şi mai binele dintre ei: cine conduce forţele oculte e mai bine, cine nu le conduce e mai rău", a declarat Ingrid Mocanu, conform Capital.ro.
Comentează