Inspecţia Judiciară (IJ) a decis să prelungească controlul pe care îl efectuează la Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA) până pe 25 august întrucât volumul de activitate previzionat de inspectori îl depăşeşte pe cel real, a declarat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al IJ, Alin Alexandru.
"Controlul aflat în derulare la DNA a fost prelungit, prin ordin al inspectorului şef, până la 25 august întrucât volumul de activitate previzionat de inspectorii judiciari îl depăşeste pe cel real, iar timpul stabilit iniţial pentru efectuarea controlului este insuficient", a precizat Alin Alexandru.
El a adăugat că raportul întocmit ca urmare a controlului va fi transmis Secţiei pentru procurori din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii cel mai târziu la 6 octombrie, după ce în perioada 25 august - 15 septembrie va fi redactat şi, ulterior, trimis spre avizare către conducerea IJ.
Inspecţia Judiciară prelungeşte controlul la DNA până pe 25 august
Explorează subiectul
Articole Similare

1.094
Argintul explodează pe piețe: „Metalul Diavolului” rupe orice record și declanșează o cursă globală pentru aprovizionare
1.094

2.872
Acuzată că a lăsat două județe fără apă, ministra Mediului atacă: „Manipulări pentru salvat funcțiile unor oameni plasați politic pe la Apele Române”
2.872

165
VIDEO PS Ambrozie, episcopul Giurgiului: ‘Nu este puțin lucru să avem un creștinism de sorginte apostolică, noi, românii‘
165

27
Prahova: Cursuri online în 13 localități din cauza lipsei apei potabile
27

1.824
Liderul senatorilor PSD o acuză pe ministra Mediului că a provocat criza apei: „Fără impostori în funcții publice”
1.824

135
VIDEO Momente istorice la Mănăstirea Peștera Sfântului Apostol Andrei din județul Constanța: Numeroși credincioși și ierarhi din țară și din străinătate au venit la chemarea ÎPS Teodosie
135

4.159
Cum a lăsat ministra Mediului două județe fără apă. Deciziile și declarațiile Dianei Buzoianu, contrazise de realitate
4.159

76
Cursuri suspendate la Școala de Poliție Câmpina din cauza lipsei apei potabile
76

101
Accident grav la Azuga: Opt persoane rănite, dintre care trei copii
101

1.190
Apă potabilă din rezervele statului, dusă în Prahova și Dâmbovița cu camioanele - Decizie aprobată de CNSU
1.190

122
Doi falși angajați de la gaze, arestați după ce au furat zeci de mii de lei de la o femeie de 98 de ani
122

1.556
Extragerile LOTO: Numerele norocoase de duminică, 30 noiembrie
1.556

7.113
Șeful CJ Dâmbovița o acuză direct pe Diana Buzoianu: 100.000 de oameni fără apă, iar Ministerul Mediului știa de 6 luni!
7.113

















Comentează