Inter Milano a câştigat Supercupa Italiei, după ce a învins categoric pe AC Milan

inter milano internazionale milano

Echipa Inter Milano a învins, miercuri, în Arabia Saudită, formaţia AC Milan, scor 3-0, în Supercupa Italiei. Inter a câştigat trofeul pentru a şaptea oară.

Ciprian Tătăruşanu a fost titular şi integralist în formaţia lui AC Milan la Riad, în Arabia Saudită, pe stadionul King Fahd, acolo unde s-a disputat Supercupa Italiei. Românul nu a putut însă împiedica înfrângerea echipei sale în faţa concitadinei Inter Milano. scrie news.ro.

Rossoneri şi-au tăiat partea leului încă din prima repriză, când Dimarco (min. 10) şi Dzeko (min. 21) au înscris pentru 2-0 la pauză. În partea secundă a venit şi al treilea gol al interiştilor, înscris de Lautaro Martinez, şi echipa lui Simone Inzaghi s-a impsu cu 3-0 câştigat Supercupa Italiei pentru a şaptea oară în istorie.