Succes pentru Inter Milano - A învins Torino, după ce a fost condusă la pauză, şi a urcat pe locul 2 în Serie A

Inter Milano

Inter Milano a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (0-1), echipa Torino, în etapa a XXXII-a a campionatului italian Serie A, potrivit news.ro.

Andrea Belotti a marcat pentru oaspeţi, în minutul 17, dar Inter a revenit după pauză, prin reuşitele lui Ashley Young '49, Diego Godin '51 şi Lautaro Martinez '61.

În urma acestui succes, Inter Milano a urcat pe locul 2, cu 68 de puncte, la egalitate cu Lazio, de pe locul 3 şi înaintea formaţiei Atalanta, 67 de puncte. Lider este Juventus, cu 76 de puncte.

Torino ocupă locul 16, cu 34 de puncte, la cinci puncte de Lecce, de pe locul 18, retrogradabil.