Inter Milano s-a impus dramatic la Lecce în prima etapă din Serie A

Inter Milano

Vicecampioana Inter Milano s-a impus dramatic cu 2-1 pe terenul nou-promovatei Lecce, sâmbătă, în prima etapă din Serie A, golul victoriei fiind înscris în al cincilea minut de prelungire de fundaşul olandez Denzel Dumfries.

Atacantul belgian Romelu Lukaku, revenit de la Chelsea, a deschis scorul încă din minutul 2 pentru Inter. Atacantul gambian Assan Ceesay a egalat în minutul 48.

Tot sâmbătă, campioana en titre AC Milan, cu portarul român Ciprian Tătăruşanu rezervă, a învins-o pe Udinese cu 4-2 pe San Siro. Cel mai bun om al gazdelor a fost croatul Ante Rebic, autor a două goluri.

Altă nou-promovată, Monza, a fost învinsă cu 2-1 acasă de Torino FC, conform Agerpres.

Rezultatele de sâmbătă au fost:

AC Milan - Udinese 4-2

Au marcat: Theo Hernandez (11 - penalty), Rebic (15, 68), Diaz (46), respectiv Rodrigo (2), Masina (45+4)

Sampdoria - Atalanta Bergamo 0-2

Au marcat: Toloi (26), Lookman (90+5)

Lecce - Inter Milano 1-2

Au marcat: Ceesay (48), respectiv Lukaku (2), Dumfries (90+5)

Monza - Torino FC 1-2

Au marcat: Mota (90+4), respectiv Aleksei Miranciuk (43), Sanabria (66)

Celelalte meciuri ale etapei au loc duminică şi luni.