Ioan Rus in locul lui Dan Sova la Transporturi

Autor: Iosif Buble, Colaborator

Publicat: 24-06-2014

Actualizat: 24-06-2014

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Prim-ministrul ar urma să-l înlocuiască pe Dan Şova de la conducerea Ministerului Transporturilor care urmeaza in cursul zilei sa faca o declaratie in acest sens. Ardeleanul Ioan Rus este cel care va prelua acest portofoliu, relateaza evz.ro

Informatia a fost confirmata independent si de
stiripesurse.ro

Numirea fostului ministru de Interne, perceput ca un ardelean serios, la conducerea Ministerului Transporturiloreste gândită ca o lovitură de imagine. Dan Şova ar urma să preia şefia campaniei electorale PSD pentru alegerile prezidenţiale.

Citeste si: 


Ioan Rus in locul lui Dan Sova la Transporturi?


Remanierea Guvernului bate la usa. Cine ar putea pleca


Sub pretextul numirii lui Liviu Voinea în conducerea BNR, PSD pregătește câteva schimbări în Guvern. Remanierea ar avea și un scop electoral, dar criticile venite dinspre FMI și UE joacăși ele un rol important în stabilirea listei de concedieri din Executiv. Pentru a-și reîmprospăta imaginea, înainte de alegerile prezidențiale, premierul Victor Ponta vrea să recurgă la o remaniere guvernamentală. Cel mai probabil, aceasta nu ar urma să aibă loc acum, ci în toamnă, fiind un bun prilej de a recâștiga încrederea electoratului, susțin surse din interiorul PSD. Primul vizat de remanierea guvernamentală, sub pretextul numirii în conducerea BNR, a fost ministrul delegat pentru Buget, Liviu Voinea.
Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri