Ion Ion Țiriac, primul mesaj după calificare Soranei Cîrstea în sferturile de finală de la US Open

captură TV
Sorana Cirstea

Ion Ion Țiriac, iubitul Soranei Cîrstea, a scris un mesaj pe Instagram, după victoria împotriva Belindei Bencic și calificarea în sferturile de finală de la US Open 2023.

„28 de ani de antrenamente, peste 25 de accidentări serioase. N-a avut Crăciun, zile de naștere sau Revelion. A călătorit peste 1.000.000 de kilometri. O viață presărată cu lacrimi, dureri, îndoieli, înfrângeri grele! Și vine un moment în călătoria ei când acest zâmbet din suflet face ca totul să merite. Ceea ce ai reușit este întârziat și pe deplin meritat!”, a scris Ion Ion Țiriac pe Instagram.

Sorana Cîrstea, pentru a doua oară în sferturi de Grand Slam

Sorana Cîrstea a obținut calificarea în sferturile de la US Open 2023. Românca s-a impus în minimum de seturi cu scor 6-3, 6-3. Sorana Cîrstea a trecut în optimi de elveţiana Belinda Bencic, locul 13 WTA.

În sferturi o va întâlni pe Karolina Muchova, locul 10 WTA. În fața acesteia a pierdut trei partide și a câștigat una.

Sorana Cîrstea a ajuns pentru a doua oară în carieră în sferturile de finală ale unui turneu de Grand Slam, după reușita din 2009, de la Roland Garros.