Situaţia nu este tristă al echipa de fotbal Dinamo, este un dezastru, aproape o catastrofă, a afirmat, sâmbătă, omul de afaceri Ion Ţiriac, care a precizat totodată că exclude varianta de a investi la gruparea bucureşteană, conform Agerpres.
"Nu ştiu multe despre Dinamo, ştiu că nu joacă bine echipa şi că poate să retrogradeze sau a retrogradat. Nu mă implic, fotbalul nu este sportul meu, poate să se facă 100 de stadioane, trebuie să fie şi cineva care să joace pe acel stadion. Nu este tristă situaţia de la Dinamo, este un dezastru, aproape o catastrofă. Sunt acestea două cluburi, Steaua şi Dinamo, care au dat glorie peste 50 de ani", a spus Ţiriac.
El a comentat şi posibilitatea revenirii antrenorului Mircea Lucescu la Dinamo, din 2024, odată cu reconstruirea stadionului.
"2024, nu 2240. Bine, domnul Lucescu are dreptul să facă ce doreşte dumnealui, sau ce îi place cel mai mult, însă mă întreb dacă domnul Lucescu, la cei 60 de ani ai săi pe care îi are, nu se gândeşte oarecum să îşi ia şi două-trei ore libere pe zi", a mai spus fostul tenisman.
Echipa de fotbal Dinamo se confruntă de mai mult timp cu mari probleme financiare, fiind susţinută în mare parte de către suporterii "alb-roşii".
În ultima etapă a play-out-ului Ligii I, Dinamo a remizat vineri seara, cu UTA Arad, scor 1-1, pe teren propriu şi ocupă locul 8 în clasament fiind nevoită să joace barajul de menţinere pe prima scenă.
Omul de afaceri Ion Ţiriac a participat sâmbătă la lansarea FOR Tennis Summer Camp 2022, un program de iniţiere gratuită pentru 50 de copii cu vârste între 4 şi 8 ani, pe cele două terenuri de tenis existente în acest moment la Complexul Sportiv Ion Ţiriac din Sectorul 2.
Ion Țiriac, despre situația de la Dinamo: Este un dezastru, aproape o catastrofă. Steaua şi Dinamo au dat glorie peste 50 de ani
Explorează subiectul
Articole Similare

15
Buffalo Sabres egalează recordul francizei cu a zecea victorie consecutivă în NHL
15

41
Sfârșit de drum pentru Enzo Maresca la Chelsea
41

32
Stefanos Tsitsipas, aproape de retragere din cauza unei accidentări la spate: 'M-am speriat pentru cariera mea'
32

37
Nadia Comăneci a transmis un mesaj, la cumpăna dintre ani: Te aşteptăm 2026, cu speranţă şi încredere
37

33
Emanuel „Mani” Gyenes va participa din nou la Raliul Dakar
33

83
Anthony Joshua a fost externat din spitalul din Lagos, Nigeria, unde era internat după un accident rutier în care doi dintre apropiaţii săi au murit
83

586
Un an de foc pentru sportul mondial: marile evenimente care vor ține planeta cu ochii pe ecrane în 2026
586

780
Cupa Africii: Camerun și Coasta de Fildeș câștigă, tabloul optimilor este complet
780

62
Inaki Williams (Athletic Bilbao) critică decizia de a se juca Supercupa Spaniei în Arabia Saudită: Este o porcărie
62

107
Dezvăluiri din interior despre „Se queda”: Neymar urma să plece, iar unii știau deja
107

41
CAN continuă cu rezultate clare: Algeria bate Guineea Ecuatorială, Burkina Faso trece de Sudan
41

25
Max Verstappen, desemnat cel mai bun pilot al sezonului de câtre coechipierii săi
25

42
Suspendări la CAN după ce mai mulți jucători au insultat un arbitru
42

















Comentează