Irina Bara a pierdut în optimile de la Poland Open, după ce a pierdut patru ghemuri la rând

irina bara

Jucătoarea de tenis Irina Bara, locul 116 mondial şi cap de serie 10, a ratat calificarea în sferturile de finală ale Poland Open, turneu de categorie WTA 250, cu premii de 235.238 de dolari, care are loc la Gdynia.

Ea a fost întrecută, joi, în turul al doilea, cu scorul de 3-6, 7-5, 6-4, de Kristina Kucova din Slovacia, locul 150 WTA, după o partidă care a durat, în total, două ore şi 50 de minute

Meciul a început miercuri şi a fost întrerupt, din cauza întunericului, la scorul de 6-3, 5-7, 4-2, în favoarea româncei.

Joi, Bara nu a reuşit să câştige decât patru puncte, cedând astfel setul decisiv cu 6-4.

Pentru calificarea în turul al doilea, Irina Bara va primi 4.000 de dolari şi 30 de puncte WTA..