Irlanda - Suedia 1-1: Irlandezii au marcat ambele goluri

Irlanda a debutat cu un egal și rămâne fără victorie în fața Suediei la Euro 2016! Irlandezii au marcat ambele goluri, dar n-au izbutit victoria și cele 3 puncte. Wesley Hoolahan a deschis scorul la 3 minute după pauză. Nefericitul Clark a egalat, spre bucuria Suediei, cu un gol în propria poartă, cu 18 minute înainte de final.

UPDATE: min 72: Ciaran Clark (Irlanda) înscrie în propria poartă!

UPDATE min 48: 1-0 pentru Irlanda. Wesley Hoolahan a reuşit să trimită mingea pe lângă portar şi să deschidă scorul.

UPDATE min 45: E pauză la Paris. Irlanda și Suedia se află la egalitate, 0-0.

UPDATE: min 31: Brady şutează de la 20 de metri, dar mingea loveşte bara. La faza imediat următoare, Hendrick combină cu Hoolahan, trage din prima, de la 25 de metri, dar balonul izbeşte transversala.

UPDATE: minutul 17 Ciaran Clark (Irlanda) suteaza, dar rateaza tinta.

Irlanda și Suedia se întâlnesc în primul meci al Grupei E de la EURO 2016 din Franța.

Echipele de start:

Irlanda: Randolph - Coleman, O'Shea, Clark, Brady - McCarthy, Whelan, Hendrick - Hoolahan - Walters, Long

Suedia: Isaksson - Lustig, Nilsson - Lindelof, Granqvist, Olsson - Larsson, Lewicki, Kallstrom, Forsberg - Berg, Ibrahimovici

Cele două fac parte din grupa în care se mai află Italia și Belgia. Irlandezii n-au bătut niciodată Suedia într-un meci oficial. Cele două s-au întâlnit de 6 ori. Patru partide au fost câștigade de suedezi, iar de două ori s-a terminat la egalitate, informează gsp.ro.