Istvan Kovacs, delegat la meciul Manchester City - Atletico Madrid din sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Istvan Kovacs

UEFA l-a delegat pe arbitrul Istvan Kovacs să conducă la centru meciul de pe Etihad Stadium, dintre Manchester City şi Atletico Madrid, contând pentru manşa I a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, conform news.ro.

El va fi ajutat de asistenţii Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene, precum şi de rezerva Marco Di Bello din Italia.

Tot italieni vor fi şi în camera VAR, Paolo Valeri şi Massimiliano Irrati.

Acesta va fi primul meci al lui Kovacs în faza sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, cea mai înaltă atinsă de el până acum.

Până în prezent, el a arbitrat meciuri din faza grupelor şi, sezonul trecut, partida Bayern Munchen - Lazio, scor 2-1, în optimile de finală.

Meciul City - Atletico va avea loc marţi, de la ora 22.00. Returul este programat la 13 aprilie.