Jean Julien Rojer și Horia Tecău au ratat calificarea în semifinalele Turneului Campionilor

Horia Tecău Rojer

Jean Julien Rojer și Horia Tecău au fost învinși, vineri, cu scorul de 6-3, 7-6(4), de către perechea Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut, în grupele Turneului Campionilor, anunță MEDIAFAX.

În primul set, Herbert și Mahut au reușit o minge de break în fața perechii Rojer-Tecău. Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut au profitat de acest avantaj și au încheiat primul set la scorul de 6-3. În setul secund, ambele perechi au făcut un joc perfect, ajungându-se în tiebreak, unde Herbert și Mahut s-au impus cu 7-4.

Pentru această victorie, Pierre Hugues Herbert și Nicolas Mahut au avut nevoie de aproximativ o oră și 25 de minute. Jean Julien Rojer și Horia Tecău au ratat astfel calificarea în semifinalele Turneului Campionilor.