Jennifer Brady, eliminată în primul tur al turneului de la Doha

Fanatik
Jennifer Brady

Jucătoarea americană de tenis Jennifer Brady, finalista Openului Australiei luna trecută, a fost eliminată în primul tur al turneului WTA de la Doha, dotat cu premii în valoare totală de 565.530 dolari, înclinându-se în două seturi, 1-6, 2-6, în faţa estonienei Anett Kontaveit, într-o partidă disputată luni, notează news.ro.

Brady, a şaptea favorită a competiţiei din capitala Qatarului, a pierdut după doar 53 minute de joc în faţa balticei, care o va avea ca adversară în turul următor pe germanca Angelique Kerber, fostă nr. 1 mondial.

Belarusa Victoria Azareka, numărul 8 pe lista capilor de serie, a debutat cu dreptul la Doha, impunându-se cu 6-2, 6-3 în faţa rusoaicei Svetlana Kuzneţova, după o oră şi 42 minute.

Dublă campioană la Doha (2012, 2013), Azarenka se va lupta pentru un loc în sferturile de finală cu câştigătoarea duelului dintre kazaha Elena Rîbakina şi germanca Laura Siegemund, venită din calificări.