Jucător de la Sandhausen, eliminat după doar patru minute la meciul Erzgebirge Aue – Sandhausen, la reluarea Bundesligii 2

Bundesliga

Un jucător al echipei Sandhausen, Dennis Diekmeier, a fost eliminat după doar patru minute de la startul meciului din deplasare cu Erzgebirge Aue, sâmbătă, la reluarea ligii secunde din Germania, după o pauză cauzată de pandemia de coronavirus, potrivit news.ro.

Diekmeier fost titular la Sandhausen şi a primit cartonaşul roşu în minutul 4.

Echipa sa a fost învinsă cu scorul de 3-1, golurile fiind marcate de Nazarov ‘5 (penalti), Kruger ’64 şi Cacutalua ’69 pentru gazde, respectiv Biada ’80 pentru Sandhausen.

Liga secundă germannă a fost întreruptă două luni din cauza pandemiei de coronavirus.