Karolina Pliskova a câștigat turneul de la Brisbane

Karolina Pliskova

Karolina Pliskova a învins-o, duminică, pe Madison Keys, cu scorul de 6-4, 4-6, 7-5, și a câștigat turneul de la Brisbane, scrie Mediafax.

Primul set a fost câștigat de Pliskova după ce a reușit o lovitură de break în fața lui Keys. Setul doi i-a revenit lui Madison Keys, după ce Pliskova a avut două servicii pierdute. În setul decisiv, Pliskova s-a impus, reușind două break-uri în fața lui Keys.

Karolinei Pliskova i-au trebuit două ore și 10 minute pentru victoria în fața lui Keys.

Premiile totale ale turneului de la Brisbane sunt în valoare de 1.434.000 de dolari.