Sphera Franchise Group a inaugurat, la Buzău, primul restaurant Pizza Hut Express din România, potrivit unui comunicat al companiei, remis, miercuri, AGERPRES.
Sphera Franchise Group este grupul de companii care operează în sistem de franciză brandurile KFC, Pizza Hut şi Taco Bell în România, iar, la nivel internaţional, restaurante KFC la Chişinău, Republica Moldova şi în Italia.
Noul restaurant deschis miercuri la Buzău se află în zona de food-court a Buzău Shopping City şi are o suprafaţă de aproximativ 60 de mp, fiind cea de a treia locaţie Pizza Hut inaugurată anul acesta.
Pizza Hut Express Buzău reprezintă un nou concept de restaurant, care pune la dispoziţia consumatorilor o experinţă completă şi rapidă, pizza fiind pregătită în faţa clientului şi gătită în aproximativ cinci minute de la plasarea comenzii. Restaurantele de tip Express reprezintă modul în care brandul se adaptează la noile obiceiuri de consum, precum şi la actualul context socio-sanitar.
"Deschiderea acestui restaurant este în linie cu planul de dezvoltare al Pizza Hut România agreat cu francizorul Yum!. Suntem extrem de bucuroşi că am reuşit, aşa cum ne-am propus, să inaugurăm în acest an două noi concepte de restaurante, fast-casual delivery şi express. Planul de dezvoltare continuă în următorii doi ani, cu deschiderea a încă şapte restaurante Pizza Hut: trei în 2022 şi patru în 2023", a declarat Adrian Hulubescu, director general, Pizza Hut România.
Pizza Hut a intrat pe piaţa din România în 1994, odată cu deschiderea primului restaurant din Calea Dorobanţilor, iar în prezent deţine un total de 41 de restaurante: 21 de restaurante de tip Dine-In şi 19 locaţii Pizza Hut Delivery şi 1 Express.
Sphera Franchise Group şi-a dus la îndeplinire planul de dezvoltare şi a deschis anul acesta 13 restaurante noi ajungând să opereze în prezent un total de 168 de restaurante: 92 de restaurante KFC, 41 de restaurante Pizza Hut, 13 restaurante Taco Bell, 2 restaurante KFC în Moldova şi 20 de restaurante KFC în Italia.
La Buzău va fi inaugurat primul restaurant Pizza Hut Express din oraș
Explorează subiectul
Articole Similare

6
Craiova, Braşov, Sibiu şi Bucureşti se află în topul preferinţelor turiştilor pentru târgurile de Crăciun: preţurile medii la cazare în marile oraşe pornesc de la 160–170 euro pe sejur (studiu)
6

4
Bursa de la Bucureşti a închis în creştere prima şedinţă de tranzacţionare a acestei săptămâni
4

2.808
Un retailer care vinde produse la doi euro deschide un nou magazin în România
2.808

1.009
Moţiunea simplă la adresa ministrului Energiei a fost respinsă - Bogdan Ivan a pus gând rău șmecherilor din domeniu: "Dacă unii s-au comportat ca într-un Vest Sălbatic şi au permis preţuri speculative, aceste lucruri vor înceta"
1.009

1.088
UPDATE Glasul roților de tren în Parlament - Ministrul Transporturilor, Ciprian Șerban, față în față cu moțiunea AUR: "România merge înainte pe șine moderne, electrificate și sigure"
1.088

50
Ford începe vânzarea de mașini rulate pe platforma Amazon
50

43
Spania pregătește un tren sub două ore între Madrid și Barcelona
43

52
Cehia își asigură viitorul energetic. Investește 19 miliarde de dolari în noi reactoare nucleare
52

70
Veste bună pentru culturile de porumb și floarea-soarelui: România ia măsuri împotriva unui dăunător periculos
70

4.872
Bolojan le spune primarilor să se pregătească: fonduri puține, proiecte amânate, investiții blocate
4.872

10.395
Șefa unei companii de stat, șocată de propriul salariu: 'Aoleu… mult' / Averea pe care o câștigă lunar Manuela Pătrășcoiu, nuca tare din CNI
10.395

5.471
Taxele locale cresc cu 75,25%. Anunțul primarului Constantin Toma
5.471

2.948
UE ne cere taxe mai multe și mai mari! Comisia Europeană a revizuit în jos creșterea economică a României pe 2025 și 2026
2.948


















Comentează