La Chiajna, Astra a bătut-o pe Concordia cu 3-0

Chiajna Astra

Astra Giurgiu a învins, vineri, cu scorul de 3-0 (0-0), formaţia Concordia Chiajna, în primul meci al etapei a VI-a a Ligii I. În minutul 73, instalaţia de nocturnă de pe stadionul din Chiajna s-a stins. Partida s-a reluat după o întrerupere de zece minute.

Au marcat: Balaure '56, Neluţ Roşu '80 (p), Begue '82.

0-1, min. 56 - Balaure a marcat spectaculos, cu un şut peste Caparco, dintr-un unghi de circa 40 de grade, din marginea careului, de pe partea stângă;

0-2, min. 80 - În minutul 78, Neluţ Roşu a executat un penalti şi Caparco a apărat, dar arbitrul a decis repetarea loviturii pentru că goalkeeper-ul gazdelor a făcut mai mulţi paşi în faţă, înaintea execuţiei. Neluţ Roşu a executat şi a doua oară şi a marcat;

0-3, min. 82 - Begue a finalizat o acţiune de contraatac, cu o minge lobată peste Caparco.

Au evoluat următoarele echipe:

Concordia: Caparco - G. Matei (Guessan '60), Albu, Marc, Bărboianu (Ivanovici '46) - Gorobsov, Prepeliţă (Cristescu '84) - Grădinaru, Bawab, D. Panait - Batin. Antrenor Ionuţ Badea;

Astra: Lazar - Belu, Bejan, Erico, Radunovici - Mrzljak, Biceanu (Moise '76) - Balaure, Llullaku (V. Gheorghe '57), N. Roşu - L. Buş (Begue '33). Antrenor Marius Măldărăşanu.

Cartonaşe galbene: Caparaco '78, Cristescu '79 (ca rezervă), Guessan '88, Gorobsov '90+3 / Llullaku '17, Biceanu '75

Arbitri: Marcel Bîrsan - Marius Nicoară şi Daniel Mitruţi - Robert Dumitru;

Observatori: George Ionescu şi Mircea Călin.