Partidul Laburist a revendicat vineri victoria candidatului său, Sadiq Khan, la primăria Londrei, care devine astfel primul edil musulman al capitalei britanice, transmite AFP. "Felicitări @SadiqKhan. Sunt nerăbdător să lucrez alături de tine pentru a face din Londra un oraş echitabil pentru toţi", a declarat pe Twitter liderul laburiştilor, Jeremy Corbyn, în timp ce rezultatele oficiale ale scrutinului organizat joi erau aşteptate în cursul serii, conform Agerpres.
Laburiştii sunt convinşi de victoria lui Sadiq Khan la primăria Londrei
Explorează subiectul
Articole Similare

242
Conflict între Varșovia și Budapesta: "Este o măsură extrem de ostilă”
242

16
Cuba îşi omagiază militarii ucişi în Venezuela
16

1.759
VIDEO Se complică ecuația: China intervine pentru Iran, în caz că SUA îi atacă pe iranieni / „China se opune utilizării sau ameninţării cu forţa”
1.759

33
Subiect politic crucial pentru SUA: Trump îşi prezintă planul pentru sănătate
33

2.728
VIDEO Ultimele condiții de pace impuse de Putin pentru a opri războiul din Ucraina: „Rusia a continuat să-și atingă constant obiectivele!”
2.728

3.328
Afirmație neașteptată făcută de șefa politicii externe a UE, într-un grup restrâns. Declarația, percepută ca o reacție la presiunea acumulată
3.328

1.477
Vladimir Putin își abandonează aliații când dau de greu. Promite ajutor pe care nu îl mai oferă
1.477

1.845
VIDEO Programul SAFE pentru România a fost aprobat: Comisia Europeană livrează banii către Armata Română
1.845

91
Berlinul accelerează înarmarea - Parlamentul german aprobă noi reguli
91

115
Proteste în Iran - SUA anunță noi sancțiuni la adresa Teheranului
115

4.040
VIDEO Explozie uriașă în centrul orașului olandez Utrecht
4.040

2.932
Europa este rugată să nu intervină în disputa asupra Groenlandei: 'Nu trebuie să influențeze'
2.932

38
Un canadian a fost ucis în timpul protestelor de la Teheran
38

















Comentează