LaLiga: Cadiz a învins în deplasare Athletic Bilbao, scor 1-0, deşi a avut doi eliminaţi. FC Sevilla, victorie cu gol marcat în minutul 90+2

Formaţia Cadiz a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Athletic Bilbao, într-un meci din etapa a patra a campionatului Spaniei, în care a avut doi jucători eliminaţi, anunță news.ro.

Golul a fost marcat de Unai Lopez de la gazde, în minutul 57, în propria poartă.

De la Cadiz au fost eliminaţi Akapo ’48 şi Negredo ’70.

FC Sevilla s-a impus, în aceeaşi etapă, cu scorul de 1-0 în faţa echipei Levante, pe teren propriu, datorită unui gol marcat de En Nesyri în minutul 90+2.

Partida Celta Vigo – FC Barcelona are loc tot joi.