Lazio o conduce pe CFR Cluj din minutul 24: Joaquin Correa a înscris pentru italieni

Lazio

CFR Cluj este condusă în meciul pe care îl dispută, de la această oră, contra lui Lazio, pe Stadionul "Olimpico", din Roma, în penultima rundă din grupa E a Europa League, scor 0-1, anunță MEDIAFAX.

În minutul 24, Lazio a deschis scorul prin Joaquin Correa. Argentinianul a primit de la Adekanye, a pătruns în careu, l-a fentat pe Boli și l-a învins pe portarul Arlauskis cu un șut precis.

La ora transmiterii acestei știri, CFR Cluj înfruntă Lazio, pe Stadionul "Olimpico", din Roma, în penultima rundă din grupa E a Europa League. Campioana României va obţine calificarea matematică în şaisprezecimile de finală ale competiţiei dacă înregistrează cel puţin o remiză.

Joi, tot de la ora 22:00, se dispută şi celălalt meci al penultimei runde din grupa E a Europa League, dintre Celtic şi Rennes.