Liderul AUR crede că o nouă formă de comunism pune stăpânire pe țările de pe continentul nostru: Toată rețeaua Soros domină Europa

Autor: Alice Draghici

Publicat: 08-06-2025 13:51

Actualizat: 08-06-2025 16:51

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Codrin Unici

George Simion afirmă că în Europa și SUA există „o nouă formă de comunism care preia controlul asupra guvernelor” și acuză din nou că miliardarul George Sors se află în spatele fenomenului.

 

„În Europa și chiar aici, în Statele Unite, există o nouă formă de comunism, de marxism care preia controlul asupra guvernelor noastre. Și noi luptăm singuri împotriva tuturor, a Ursulei von der Leyen, a Comisiei Europene, a lui Emmanuel Macron și împotriva a tot răul din Bruxelles.

Simion spune că moldovenii nu au pe ce să pună ștampila la alegerile parlamentare

Dumnezeu ne-a făcut liberi, cu opțiunea de a alege. Dar toată rețeaua Soros, toate așa-numitele ONG-uri ale societății deschise, majoritatea mass-mediei mainstream domină Europa.

Sunt aici cu liderul opoziției din Moldova, Vasile Costiuc. Cetățenii Moldovei nu au capacitatea, posibilitatea de a alege. Au alegeri în patru luni, trebuie să aleagă între două rele: partidele pro-ruse comuniste de stânga și pe aripa dreaptă, unele partide care spun că sunt de dreapta. Dar în realitate sunt susținute de George Soros și de neomarxiști și spun că sunt liberale”, susține George Simion.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri