DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Liga a II-a - Rezultate și clasament

facebook.com
fotbal minge

Meciurile din etapa a doua a fazelor play-off şi play-out ale Ligii I de fotbal au loc de marţi până joi.

Rezultate:
Play-off
Miercuri 21 aprilie
AFC Botoşani - Universitatea Craiova 1-1 (1-0), Stadion Municipal - Botoşani
Au marcat: Realdo Fili (12), respectiv Andrei Ivan (80).
Cartonaşe roşii: Mihai Bălaşa (U Craiova, 90+3), Eduard Florescu (FC Botoşani, 90+3).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Constantin Ţolea (Galaţi) - LPF

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC CFR 1907 Cluj 0-1 (0-1), Stadion Municipal - Sfântu Gheorghe
A marcat: Ciprian Deac (45 - penalty).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Radu Adrian Ghinguleac (Bucureşti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA, Paul Mincu (Bucureşti) - LPF

Joi 22 aprilie
FC Academica Clinceni - FCSB (Stadion "Ion Comşa" - Călăraşi, 20:15)

Play-out
Marţi 20 aprilie
AFC Hermannstadt - AFC Astra Giurgiu 1-3 (0-0), Stadion Gaz Metan - Mediaş
Au marcat: Patricio Matricardi (61), respectiv Daniel Graovac (55), Valentin Gheorghe (63), George Merloi (85).
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Adrian Popescu (Craiova); arbitru de rezervă: Sorin Costreie (Buftea)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) - CCA, Romolus Gabor (Hunedoara) - LPF

FC Viitorul Constanţa - CS Gaz Metan Mediaş 1-0 (0-0), Academia Hagi - Stadion Central - Ovidiu
A marcat: Andrei Ciobanu (82 - penalty).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Ion Craiu (Bucureşti) - LPF

FC Dinamo Bucureşti - AFC UTA Arad 0-1 (0-0), Stadion Dinamo - Bucureşti
A marcat: David Miculescu (34).
Deian Sorescu (Dinamo) a ratat un penalty în min. 36 (a apărat Dragoş Balauru).
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov)
Observatori: Andrei Ioniţă (Bucureşti) - CCA, Marin Petrache (Săbăreni/Giurgiu) - LPF

Miercuri 21 aprilie
FC Argeş - AFC Chindia Târgovişte 0-1 (0-0), Stadion "Nicolae Dobrin" - Piteşti
A marcat: Daniel Florea (53).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete; arbitri asistenţi: Bogdan Gheorghe, Andrei Constantinescu; arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (toţi Bucureşti)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Aurel Beldeanu (Craiova) - LPF

Joi 22 aprilie
CSM Politehnica Iaşi - FC Voluntari (Stadion "Emil Alexandrescu" - Iaşi, 17:30)

Clasament sezon regular:
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 FCSB 30 20 5 5 57-22 65
2 CFR 1907 Cluj 30 19 7 4 42-15 64
3 Universitatea Craiova 30 16 10 4 33-14 58
4 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 30 10 15 5 43-31 45
5 Academica Clinceni 30 10 14 6 30-26 44
6 FC Botoşani 30 11 9 10 39-36 42
....................................................................................................................
7 FC Argeş 30 10 10 10 33-41 40
8 Chindia Târgovişte 30 10 9 11 24-26 39
9 Astra Giurgiu 30 9 11 10 38-39 38
10 UTA Arad 30 9 10 11 26-36 37
11 Gaz Metan Mediaş 30 9 6 15 33-41 33
12 FC Voluntari 30 8 8 14 32-40 32
13 FC Viitorul Constanţa 30 6 13 11 36-37 31
14 FC Dinamo Bucureşti 30 7 6 17 26-41 27
15 FC Hermannstadt 30 5 11 14 28-40 26
16 Politehnica Iaşi 30 7 4 19 29-64 25

Clasament play-off
loc echipa M V E Î GM-GP P
1. FC CFR 1907 Cluj 2 2 0 0 4-0 38
2. FCSB 1 1 0 0 2-1 36
3. Universitatea Craiova 2 0 2 0 1-1 31
4. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2 0 1 1 0-1 24
5. FC Botoşani 2 0 1 1 2-3 22
6. Academica Clinceni 1 0 0 1 0-3 22

Notă: FCSB şi Sepsi OSK au beneficiat de rotunjirea numărului de puncte.

Clasament play-out
loc echipa M V E Î GM-GP P
1. Chindia Târgovişte 2 2 0 0 3-0 26
2. UTA 2 2 0 0 2-0 25
3. Astra Giurgiu 2 1 1 0 3-1 23
4. FC Argeş 2 0 1 1 0-1 21
5. FC Viitorul 2 1 0 1 1-1 19
6. Gaz Metan Mediaş 2 0 1 1 1-2 18
7. FC Voluntari 1 0 1 0 1-1 17
8. Dinamo Bucureşti 2 0 1 1 0-1 15
9. CSM Poli Iaşi 1 0 1 0 0-0 14
10. FC Hermannstadt 2 0 0 2 1-5 13

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.