Liga Campionilor: Remiză la meciul Leipzig și Manchester City, iar Inter o învinge pe Porto

liga campionilor

Formaţia Internazionale Milano a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Porto. în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Tot miercuri, Manchester City a remizat în deplasare cu Leipzig, scor 1-1, .

La meciul Inter Milano (Italia) – FC Porto (Portugalia), scor 1-0, oaspeţii au rămas în inferioritate numerică în minutul 78, când a fost eliminat Otavio. Golul a fost marcat de Lukaku, în minutul 86.

Cu câteva minute înainte de pauză, spiritele s-au încins la Inter, având loc o altercaţie între Andre Onana şi Edin Dzeko. Hakan Calhanoglu a intervenit pentru a-l calma pe portar şi chiar i-a pus mâna pe gură. Potrivit RMC Sport, Dzeko ar fi fost nemulţumit de faptul că Onana s-a plâns de mai multe ori către arbitru la un fault. “Ar trebui să taci şi să te întorci în poartă”, i-ar fi spus el colegului său, ceea ce l-a enervat pe Onana, care a ripostat.

La partida Leipzig (Germania) – Manchester City (Anglia), scor 1-1, oaspeţii au deschis scorul în minutul 27, prin Mahrez. Leipzig a egalat în minutul 70, prin Gvardiol.