Ligue 1: Ladislau Boloni, a remizat, vineri seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Olympique Marseille

broadbandtvnews.com
ligue 1

Formaţia Metz, antrenată de Ladislau Boloni, a remizat, vineri seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Olympique Marseille, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului Franţei, informează news.ro.

Marseille a rămas în inferioritate numerică în minutul 30, când a fost eliminat Gigot.

Gazdele au marcat prin Moumbagna, în minutul 56. Pentru Metz a înscris Udol, în minutul 61.

Metz ocupă locul 16 în clasament, cu 17 puncte, iar Marseille este pe 7, cu 30 de puncte. Lider este PSG, cu 47 de puncte (20 de jocuri).

Partidele Lens – Strasbourg şi PSG – Lile vor avea loc sâmbătă, iar meciurile Le Havre – Rennes, Toulouse – Nantes, Lorient – Reims, Clermont – Brest, Montpellier – Lyon şi Nice – Monaco se vor disputa duminică.