Ligue 1: Metz, echipa lui Boloni, obține o victorie importantă în deplasarea cu Lens

broadbandtvnews.com
ligue 1

Echipa franceză Metz, antrenată de tehnicianul român Laszlo Bölöni, a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia RC Lens, anunță news.ro.

Metz a deschis scorul pe Stade Bollaert-Delelis, prin Joel Asoro, în minutul 37.

Lens a marcat prin Elye Wahi, în minutul 65, dar arbitrul asistent a indicat ofsaid, fapt confirmat şi de arbitrajul video, iar scorul a rămas 1-0 în favoarea oaspeţilor, care s-au şi impus, în cele din urmă.

Victoria o urcă pe Metz pe locul 6 în clasament, echipa antrenată de Bölöni având 8 puncte, din două victorii şi două egaluri.