Ligue 1: PSG reușește doar un egal, acasă, cu ultima clasată, Clermont

broadbandtvnews.com
ligue 1

Echipa franceză Clermont a încheiat la egalitate sâmbătă seara, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea pariziană PSG, în etapa a 28-a din Ligue 1, scrie news.ro.

Cu Mbappe pe bancă, PSG s-a văzut condusă pe teren propriu de Clermont, în minutul 32 al meciului, după ce oaspeţii au înscris prin Keita. Arbitrul a anulat un gol al gazdelor, înscris de Mayulu, în minutul 45+6, iar Hakimi a trimis în bară, în minutul 59. Mbappe a intrat în joc în minutul 67, dar cel care a egalat a fost Goncalo Ramos, în minutul 86. S-a încheiat 1-1 şi PSG are 63 de puncte, fiind lider în Ligue 1.

Parizienii sunt urmaţi în clasament de Brest, cu 50 de puncte. Clermont este ultima, a 18-a, cu 21 de puncte.