DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Lista preliminară a stranierilor convocați de Mirel Rădoi pentru debutul în calificările EURO U21 din 2021

Evz.ro
Mirel Rădoi

Mirel Rădoi a trimis telegramele convocărilor preliminare pentru stranieri, în vederea debutului în campania de calificare la Campionatul European U21, din 2021. Pe listă se regăsesc 7 jucători, iar 4 dintre ei au făcut parte din planurile generaţiei precedente, transmite Mediafax.

România are primul meci pe 10 septembrie, cu Danmarca.

Lista convocărilor preliminare:

Andrei Raţiu (Villarreal/Spania)
Vlad Dragomir (Perugia/Italia)
Mihai Dobre (Yeovil/Anglia)
Adrian Petre (Esbjerg fB/Danemarca)
Alexandru Paşcanu (Leicester/Anglia)
Denis Drăguş (Standard/Belgia)
Vladimir Screciu (Genk/Belgia)

Programul tricolorilor U21 în viitoarele preliminarii este următorul:

6 septembrie 2019: Ucraina – Finlanda, Irlanda de Nord – Malta
10 septembrie 2019: Ucraina – Malta, Finlanda – Irlanda de Nord, Danemarca – România
10 octombrie 2019: Finlanda – Malta, Danemarca – Irlanda de Nord, România – Ucraina
14 octombrie 2019: Finlanda – Danemarca, România – Irlanda de Nord
14 noiembrie 2019: România – Finlanda
15 noiembrie 2019: Ucraina – Danemarca
19 noiembrie 2019: Irlanda de Nord – România, Danemarca – Malta
27 martie 2020: Malta – Ucraina
31 martie 2020: Ucraina – Irlanda de Nord, România – Danemarca, Malta – Finlanda
4 septembrie 2020: Danemarca – Ucraina, Malta – Irlanda de Nord, Finlanda – România
8 septembrie 2020: Finlanda – Ucraina, Irlanda de Nord – Danemarca, Malta – România
9 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Finlanda, Ucraina – România, Malta – Danemarca
13 octombrie 2020: Irlanda de Nord – Ucraina, România – Malta, Danemarca – Finlanda

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.