După ce Ion Țiriac a anunțat prin Fundația Țiriac că fiecare sportiv român care obține o medalie de aur pentru România la Jocurile Olimpice 2024 va primi cadou o mașină Ioniq 5 serie limitată, cel mai bogat om din România a ridicat ștacheta.
Fundația Țiriac a decis să premieze și medaliații cu argint și bronz de la Jocurile Olimpice de la Paris cu mașina de 50.000 de euro.
"Am anunțat zilele trecute că oferim o mașină Ioniq 5 serie limitată câștigătorilor de aur la Olimpiadă. Astăzi, fondatorul nostru, domnul Ion Țiriac, vine cu o corecție pe care o anunțăm pe această cale.
Nu doar locul 1 va primi de la fundația Țiriac mașină. Locurile, că avem mai multe. Mult mai multe! Premiem și argintul, și bronzul. Mulțumim că ne faceți fericiți", a fost mesajul postat pe Instagram.






























Comentează