Manchester United a ratat la mustață drumul spre podium - A fost egalată în minutul 90+6 de Southampton

manchester united

Manchester United a terminat la egalitate, scor 2-2 (2-1), meciul disputat, luni, pe teren propriu, cu Southampton, în etapa a XXXV-a a campionatului englez de fotbal Premier League, potrivit news.ro.

Armstrong '12 a deschis scorul pentru oaspeţi, înainte ca United să marcheze de două ori în trei minute, prin Rashford '20 şi Martial '23.

Însă Southampton a reuşit să egaleze în minutul 90+6, prin Michael Obafemi.

Dacă ar fi câştigat, United ar fi urcat pe podium. Însă după egalul de luni, formaţia din Manchester rămâne pe locul 5, cu 59 de puncte, după Liverpool, 93 de puncte, Manchester City, 72 de puncte, Chelsea, 60 de puncte, şi Leicester, 59 de puncte.

Southampton ocupă locul 12, cu 45 de puncte.