Manchester United nu a reuşit decât un egal acasă cu Southampton în Premier League

manchester united

Manchester United nu a reuşit decât un egal acasă cu Southampton, scor 1-1, sâmbătă, în etapa a 25-a a campionatului de fotbal al Angliei.

"Diavolii roşii" au deschis scorul prin Jadon Sancho în minutul 21. Che Adams a înscris la trei minute după pauză, pe fondul unei evoluţii bune a oaspeţilor, mai ales în actul secund.

Atacantul Cristiano Ronaldo, vedeta lui Manchester United, nu a mai înscris de şase meciuri.

United este pe poziţia a 5-a clasamentului, cu 40 de puncte după 24 de jocuri, la fel ca ocupanta locului 4, West Ham United, ce are un golaveraj mai bun. Pe primele locuri sunt Manchester City, 60 p (24 j), Liverpool, 51 p (23 j) şi Chelsea, 47 p (24 j), potrivit Agerpres.ro.

Southampton este pe locul 10, cu 29 de puncte după 24 de jocuri.

Numirea lui Ralf Rangnick ca antrenor interimar al echipei din Manchester, la sfârşitul lui noiembrie, după demiterea lui Ole Gunnar Solskjaer, nu a avut rezultatele scontate, notează presa internaţională. Pe 4 februarie, United a fost eliminată de divizionara secundă Middlesbrough în şaisprezecimile de finală ale Cupei Angliei.