Marcel Ciolacu îi arată pisica lui Klaus Iohannis: Faptele președintelui nu se prescriu

Autor: Lucian Negrea, Reporter

Publicat: 09-03-2021

Actualizat: 09-03-2021

Article thumbnail

Sursă foto: PSD

Președintele PSD, Marcel Ciolacu, îi transmite președintelui Klaus Iohannis că toate derapajele din timpul mandatului vor rămâne, iar dacă încalcă legea, faptele nu se vor prescrie la ieșirea din mandat.

Citește și: Guvernul strânge şurubul: Se anunţă noi restricţii la nivel naţional, după prelungirea stării de alertă (surse)

”Faptele președintelui nu se prescriu, ele rămân. Există un derapaj prevăzut în Constituție și asta s-a văzut clar. Este alegerea dumnealui cum va rămâne în cărțile de istorie.

PSD a câștigat, totuși, două rânduri de alegeri. Este clar că drumul PSD este unul corect, indiferent de câte frustrări au rămas în mințile unor foști colegi. În interiorul partidului s-au făcut schimbări majore, nu schimbări de formă. O să profităm de aceste luni pentru a ne organiza în interior și trebuie să venim în Consiliul Național cu programe. Este obligația noastră să facem acest lucru”, a spus Marcel Ciolacu, la DC NewsLive.

 

 

 

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri